COVID19 - WIADOMOŚĆ DLA KLIENTÓW

Wzrost sprzedaży Forda w USA w sierpniu

09.09.2021

Sprzedaż Forda do klientów indywidualnych w USA wzrosła w sierpniu o 6,5% w porównaniu z lipcem br. Na poprawę sytuacji pozwoliła zwiększona produkcja oraz zapasy samochodów u dilerów.

 • Samochody Ford
 • Znaczący wzrost sprzedaży w związku z poprawiającą się sytuacją

  Liczba zamówień od klientów indywidualnych wciąż rośnie, co pozwala planować solidny wzrost sprzedaży w przyszłości. W sierpniu Ford odnotował kolejne 41 000 zamówień – cztery razy więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Łącznie Ford na koniec sierpnia miał 52 000 zamówień na samochody.

  30% sprzedaży do klientów indywidualnych w sierpniu stanowiły właśnie realizacje wcześniejszych zamówień klientów. To imponująca liczba w porównaniu z 6% w 2020 roku.

  Wraz z sierpniową poprawą sytuacji, jeśli chodzi o produkcję i zapasy samochodów u dilerów, Ford odnotował wzrost sprzedaży do klientów indywidualnych o 6,5% w stosunku do lipca br. Poprawiającą się sytuację najlepiej obrazują liczby – marka wyprodukowała w sierpniu o 79,8% samochodów więcej niż w lipcu, a zapasy wzrosły o 34,4%.


 • Ford Mustang Mach-E
 • Sprzedaż Mustanga Mach-E nie maleje

  Zelektryfikowane pojazdy Forda ustanowiły nowy rekord sprzedaży w sierpniu, która wyniosła 8 756 pojazdów i wzrosła o 67,3% w stosunku do ubiegłego roku. Co więcej, zelektryfikowane pojazdy przyciągają do Forda nowych klientów w tempie o ponad 8 punktów wyższym niż ogólny wskaźnik nowych klientów dla Forda.

  Największym motorem napędowym tego sukcesu w sierpniu był oczywiście Mustang Mach-E. Samochód odnotował bowiem świetne wyniki sprzedaży, które dodatkowo wsparły pierwsze sprzedane egzemplarze Mustanga Mach-E GT.


 • Ford Bronco
 • Doskonała sprzedaż SUV-ów i samochodów użytkowych Forda

  Nowy rekord wyznaczyły SUV-y AWD/4WD, które w sierpniu stanowiły aż 73% sprzedaży SUV-ów Forda. Sierpniowa sprzedaż Bronco i Bronco Sport w USA wzrosła o 69,1% w porównaniu z lipcem i wyniosła aż 9 428 egzemplarzy.

  Sprzedaż pojazdów użytkowych Forda w USA wzrosła w sierpniu o 16,5% w stosunku do lipca. Silny wzrost wynika z umacniania się pozycji najlepiej sprzedającej się gamy amerykańskich samochodów dostawczych Transit, która wzrosła o 10,4%. Dodatkowo przygotowując się na rynkowy debiut całkowicie elektrycznego E-Transita, Ford zgromadził już ponad 24 000 rezerwacji.

  Imponujące są dane dotyczące rezerwacji na nadchodzące samochody marki. Ford zebrał już pond 100 000 rezerwacji na Mavericka i ponad 130 000 rezerwacji na F-150 Lightning.


Skontaktuj się z namiUmów się na serwis


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.09.2021

  SERWIS

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO
 • Promocja kończy się: 30.09.2021

  SERWIS

  Opony na sezon lato 2021 wraz z montażem

  Opony na sezon lato 2021 wraz z montażem
 • Promocja kończy się: 30.09.2021

  SERWIS

  Serwis online

  Serwis online
 • Promocja kończy się: 31.10.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga Plug-In Hybrid

  Ford Kuga Plug-In Hybrid
 • Promocja kończy się: 31.10.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Oferta: Ford Mustang Mach-E dostępny od ręki

  Oferta: Ford Mustang Mach-E dostępny od ręki
Pokaż najnowsze promocje Ford Store BCH Chwaliński

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Ford Store BCH ChwalińskiOpinie