WIADOMOŚĆ DLA KLIENTÓW
09.02.2021

Ford Kuga PHEV i rywale – porównanie hybryd plug-in

Nowy Ford Kuga to pierwsza europejska hybryda plug-in spod ręki amerykańskiej marki. Jak wypada na tle Peugeota 3008 i Volvo XC40? Czas na odpowiedź!


Ford Kuga Plug-in Hybrid


2020 jest nie tylko rokiem apokalipsy związanej z epidemią COVID-19. To również rok hybryd plug-in. Skąd mamy taką informację? Zwiastuje to choćby tempo, z jakim Ford przechodzi do ofensywy w segmencie hybryd. Zabawy w zelektryfikowane modele pokroju Focusa czy Mondeo Hybrid już się skończyły. Amerykanie zapowiedzieli całą gamę aut hybrydowych, a zeszłoroczny debiutant, czyli Kuga, to według Forda „najbardziej zelektryfikowany model w historii”.


Niestety, elektryfikacja nie przekłada się na efektowny wygląd. Kuga, szczególnie na tle atrakcyjnych Peugeota 3008 i Volvo XC40 prezentuje się po prostu blado. Z drugiej strony nie wyróżnia się z tłumu, co dla niektórych może być niezaprzeczalną zaletą. Ale na upartego możemy powiedzieć coś naprawdę ciepłego na temat powierzchowności tego SUV-a - mianowicie, że z bardzo daleka wygląda jak... Aston Martin DBX.


Nie będziesz też zaskoczony kabiną. Tutaj na mocne wrażenie także nie ma co liczyć i pod względem efektu „wow” Ford nadal nie jest w stanie konkurować z innymi popularnymi markami. Tym bardziej że cała architektura Kugi została oparta na Focusie, co tworzy dość ponurą atmosferę. Już samo przejęcie deski rozdzielczej z tego modelu można odczytać jako usilną chęć bycia przeciętnym.


Zachęcamy do zapoznania się całym artykułem na stronie MagazynAUTO:

Przejdź do strony MagazynAUTO


Skontaktuj się z namiUmów się na jazdę próbnąAktualności i wydarzeniaZasady i warunki Polityka prywatności Kariera